Dzień Muzyki Niezależnej 2018

dodano: 27.01.2019

4 grudnia w Centrum Kreatywności przy ulicy Targowej 56 odbyła się zorganizowana przez ANPM konferencja Dzień Muzyki Niezależnej. Z radością informujemy, że okazała się sukcesem i przybyło na nią około 100 osób, w tym przedstawiciele wytwórni, artyści oraz ich menedżerowie. Usłyszeliśmy pozytywne komentarze zarówno od widowni, jak i panelistów.

W konferencji wzięli udział m.in. prezydent IMPALA Kees van Weijen, Anna Ceynowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dyrektor muzyczny Radia Kampus Wojtek Rodek, artystka BOVSKA i przedstawiciele takich wytwórni jak Asfalt Records, FONOBO Label czy Wielkie Joł.

Poruszaliśmy tematy związane z działalnością artystów i wytwórni niezależnych na polskim rynku muzycznym – począwszy od informacji nt. najnowszych aktów prawnych regulujących rynek muzyczny czy o możliwościach eksportowych muzyki wspieranych przez MKiDN, przez podzielenie się przez Asfalt, Fonobo oraz Bovską ich historiami o działalności na rynku niezależnym, po praktyczne rady dotyczące nietypowych form promocji oraz wysyłki utworów do stacji radiowych. Członek zarządu ANPM Andrzej Dąbrowski przedstawił gościom całą inicjatywę utworzenia Aliansu, a prezydent IMPALA Kees van Weijen opowiedział, jak ważne jest działanie w grupie i jak wiele korzyści możemy dzięki temu osiągnąć.

ANPM planuje regularną organizację podobnych przedsięwzięć w przyszłości, aby zwiększyć wymianę informacji pomiędzy niezależnymi producentami muzycznymi działającymi na polskim rynku. Ponadto Alians umożliwia zainteresowanym skorzystanie z usług prawnych za darmo. Ostatni wolny termin w 2018 roku to 18 grudnia. Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać informacje dot. kolejnych wydarzeń takich jak Dzień Muzyki Niezależnej organizowanych przez ANPM, a także aby być na bieżąco z kolejnymi działaniami podejmowanymi przez Alians.

Ostatnie newsy

Dzień Muzyki Niezależnej 2018

4 grudnia w Centrum Kreatywności przy ulicy Targowej 56 odbyła się zorganizowana przez ANPM konferencja Dzień Muzyki Niezależnej.

dodano: 27.01.2019
więcej